• Okazja!
 • -400,00 zł
Wiązania Marker Alpinist 12 Red Black

Wiązania Marker Alpinist 10 Black Titanium

1 499,00 zł
1 099,00 zł Zapisz 400,00 zł
Brutto

Ultra lekkie wiązania tourowe typu Tech! Waga bez ski stopera to 245g, a to robi piorunujące wrażenie. Konstrukcja wiązania pomimo bardzo niskiej wagi oferuje doskonałe przeniesienie mocy dzięki otworom montażowym o rozstawie 38 mm.

Ilość Ostatnie sztuki w magazynie

  Bezpieczne natychmiastowe płatności

Przelewy24

  Dostawa 1-3 dni

Wszystkie paczki są solidnie zapakowane i ubezpieczone.

  Zasady zwrotu

Masz 14 dni na zwrot towaru bez powodu.


Wiązania Marker ALPINIST 10

Szczegółowe informacje o produkcie na stronie producenta - MARKER.NET

https://www.marker.net/pl/produkty/wiazania/touring/marker-alpinist-10/?season=738


Marker Alpinist

Ultra lekkie wiązania tourowe typu Tech! Waga bez ski stopera to 245g, a to robi piorunujące wrażenie. Konstrukcja wiązania pomimo bardzo niskiej wagi oferuje doskonałe przeniesienie mocy dzięki otworom montażowym o rozstawie 38 mm.

Wzmocniony włóknem węglowym przód zapewnia bardzo dużą sztywność i jest wyposażony w przeciwpoślizgowe podkładki i zintegrowane elastomery ułatwiające wchodzenie. Pięta posiada funkcję wsparcia podchodzenia z kątem 0°, 5° i 9° i umożliwia super wygodne przełączanie pomiędzy trybem wędrówki i jazdy.

 • waga: 245 g w/o brake / 335 g w/ brake
 • zakres Din/ISO: 6.0 - 12.0
 • rekomendowana waga narciarza: 40 - 110 kg
 • wpięcie dziobów: PinTech
 • wpięcie pięty: Rotate Pivot
 • skistoppery do kupienia osobno
 • konstrukcja zapobiega gromadzeniu się lodu i śniegu pod wiązaniem
Przód wiązania wzmocniony jest karbonem i pracuje na podwójnej sprężynie. Ich budowa zabezpiecza przed gromadzeniem się lodu zarówno pod palcami jak i pod piętą. Bardzo lekki ski stoper - tylko 90g - blokuje się automatycznie w trybie podchodzenia, a aktywuje po przełączeniu w tryb zjazdowy. Wiązania Alpinist mają możliwość ustawienia kąta podchodzenia 0º, 5º i 9º, możliwość założenia noży kompatybilnych z Kingpin, możliwość regulacji rozstawu tyłu wiązania o 15mm. Know-How i dziesięciolecia doświadczenia Markera w projektowaniu wiązań narciarskich odzwierciedlają każdy szczegół tego wiązania. Wiązania Alpinist skierowane są dla narciarzy, którzy są świadomi ich wagi, ale nadal chcą czegoś, czemu mogą zaufać w drodze na dół.

Wiązania skiturowe Marker Alpinist 12 zostały zaprojektowane dla wymagających użytkowników, którzy poszukują lekkich i funkcjonalnych rozwiązań. Wykorzystano w nich szereg praktycznych technologii, które sprawiają, że ten model znajdzie uznanie zarówno w trakcie podchodzenia jak i dynamicznego zjazdu.

Szybko przejdziesz z trybu podchodzenia w tryb zjazdu, a możliwość indywidualnego ustawienia zapiętka sprawi, że pokonywanie kolejnych metrów w górę będzie przebiegało znacznie sprawniej. Można wyregulować go jednym ruchem, za pomocą ręki lub kija. Niewielki ruch może zwiększyć Twoją efektywność w wymagającym terenie.

Niezwykle lekkie, niezwykle trwałe i posiadający doskonałe cechy w tej kategorii wagowej - takie właśnie są nowe wiązanie Marker Alpinist stworzone do wyzwań wysokogórskich. Po debiucie jakim było wprowadzenie wiązań hybrydowych (z bardziej klasyczną, zjazdową piętą) Marker coraz śmielej rozpycha się na rynku wiązań w pełni pinowych. Alpinist to model dedykowany zarówno tym którzy walczą o każdy gram sprzętu niej, jak również oczekujących super uniwersalności i wydajności w zjeździe.

"Biorąc pod uwagę wyjątkowo niską wagę wiązania w tej kategorii, transfer mocy jest doskonały."
Johannes Pfahl, kierownik produktu Marker 

"Marker Alpinist doskonale spełnia wymagania prawdziwych miłośników narciarstwa w alpejskim otoczeniu".
Stian Hagen, przewodnik górski i zawodowy sportowiec z Norwegii

Perfekcyjne wpięcie

 • Zintegrowane elastomery służą jako pomoc wizualna i umożliwiają łatwe wpinanie.
 • Przeciwoblodzeniowe elementy zapobiegają zamarzaniu przodu i pięty wiązania
 • Naprowadzanie buta do właściwej pozycji

Perfekcyjne podchodzenie

 • Tylko 245 g wagi dzięki ultra lekkiej konstrukcji
 • Łatwa w użyciu podpórka podejścia (0 ° / 5 ° / 9 °)
 • Tryb chodu 0 ° dla długich, lekko wzniesionych podejść
 • Łatwy montaż harszli (produkowanych w 4 szerokościach; dostępnych osobno)

Perfekcyjny zjazd

 • Perfekcyjne przenoszenie mocy 
 • Maksymalna sztywność dzięki wzmocnionym włóknem węglowym elementom przodów
 • Kompensacja długości wygięcia nart
 • Regulowane ustawienia siły wypięcia DIN 6 - 12
 • Szybkie i proste przełączanie pomiędzy trybem wędrówki i jazdy
 • Rozstawienie otworów montażowych na szerokości 38 mm zapewnia idealne przeniesienie siły

WIązania skiturowe Marker Alpinist 12 wykorzystują rozwiązanie Perfect Step-In umożliwiające łatwe i precyzyjne wpinanie buta w wiązanie. Perfect Hiking Uphill odpowiada za wyjątkowo niską wagę wiązania oraz możliwość ustawienia zapiętka w trzech pozycjach, ułatwiających podchodzenie w nachylonym terenie. Dwie pozycje ustawisz szybko i łatwo poprzez przerzucenie klapki pod piętę (minimalna vs maksymalna wysokość). Jeśli lepsze będzie sutawienie pośrednie, wystarczy przekręcić piętkę pinami do przodu i nakryć je klapką aby nie wpinały się w inserty buta. Swobodnie wybieraj ustawienia w pożądanej pozycji w zależności od terenu w jakim przyjdzie Ci się poruszać. Ustawienie z pozycji 0° jest przeznaczone na podejścia o lekkim nachyleniu - przepięcie w inne jest łatwo dostępne i regulowane za pomocą kijka narciarskiego.

Regulacja długości wiązania do 15 mm (+/- 7,5 mm) pozwala idealnie dopasować je do różnych butów skiturowych (czy to w sytuacji gdy używasz różnych, czy też gdy po kilku sezonach przesiądziesz się w nowe).

Ponadto w wiązaniach Marker Alpinist 12 można zamocować harszle (tzw. noże śnieżne) pozwalające na efektywne poruszanie się pod górę.

Zredukowana liczba sprężyn w przedniej częśc wiązania PinTech (pomiędzy kłami) zmniejsza masę, ale utrzymuje przeniesienie mocy.

System Perfect Downhill Run pozwalaja na odpowiedni transfer siły w trakcie zjazdu. To także maksymalna sztywność za sprawą wzmocnień z włókna węglowego umieszczonych w przedniej części wiązania. 

Możliwa jest regulacja siły wypięcia w zakres 6-12 DIN (jeśli potrzebujesz niższych wartości - tzn. jesteś osobą niższą, lżejszą, o mniejszym rozmiarze buta - sprawdź bliźniaczą wersję Alpinist 9 o zakresie DIN 4-9; Uwaga: wersje kolorystyczne Alpinist 12 nie różnią się między sobą). 

Wiązania skiturowe Marker Alpinist 12 są kompatybilne ze ski-stoperami, które można w razie potrzeby zamontować. Mają one za zadanie zabezpieczyć nartę przed obsuwaniem się w dół stoku. Automatycznie blokują się w trybie chodzenia i uruchamiają przy ustawieniu wiązań z powrotem w tryb zjazdu.

Wiązania skiturowe Marker Alpinist - najważniejsze cechy:

 • W pełni pinowe;
 • Niezwykle lekkie;
 • Wzmocniona włóknem węglowym przednia cześć wiązania oferuje odpowiednią sztywność;
 • Aktywna kompensacja długości wiązania podczas zginania nart;
 • Można zamontować do nich kompatybilne harszle (dostępne osobno);
 • Dopasowanie zapiętka podczas podchodzenia w zależności od nachylenia stoku;
 • Regulacja siły wypięcia DIN 6-12;
 • Rekomendowana waga użytkownika 40-110 kg.
Technologia Perfect Step-In umożliwia łatwe i precyzyjne wpinanie buta w wiązanie, pozwala także na regulację rozmiaru do 15 mm (+/- 7,5 mm). Tył i przód wiązania zostały wyposażone w podkładki zapobiegające akumulacji śniegu, tak aby nie utrudniał operacji wpinania i nie zapychał wiązania.
Perfect Hiking Uphill to wyjątkowo niska waga wiązania oraz możliwość ustawienia zapiętka w trzech pozycjach, ułatwiających podchodzenie w nachylonym terenie. Ustawienie z pozycji 0° jest przeznaczone na podejścia o lekkim nachyleniu. Szybko można dostosować zapiętek, jeśli wchodzimy w innego rodzaju teren. Łatwo zamocować w nich harszle.
Perfect Downhill Run to rozwiązanie pozwalające na odpowiedni transfer siły, dzięki 38 mm wzorze pozwalającym na montaż wiązania. Maksymalna sztywność za sprawą wzmocnień z włókna węglowego umieszczonych w przedniej części wiązania. Zmniejszony flex narty oraz regulacja siły wypięcia w zakresie 4-9 DIN. Szybkie przechodzenie z trybu podchodzenia do zjazdu.

Gwarancja producenta 24 miesiące!

Satysfakcję i pewność zakupu gwarantowana!

Możliwy odbiór osobisty w Krakowie.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

7733V1.MB
1 Przedmiot

Zobacz także

Załóż nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło