Capita Snowboards – Historia firmy

person Autor: Mateusz Szczepaniak list Kategoria: Snowboard Utworzony: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetleń: 607

Capita Snowboards – Historia firmy

O firmie Capita – Handmade Snowboards:

Firma powstała w 2000 roku z chęci wstrząsania sportem i oferowania czegoś nowego. CAPiTA wkrótce pozyskała profesjonalnych riderów do swojego teamu, aby stworzyć najlepsze deski na świecie. Nie dlatego, że zawsze była to łatwa droga, ale pomimo długich zmian, nieprzespanych nocy i flirtu z bankructwem, CAPiTA przetrwała każdą burzę, która może ją wykoleić.

Zobacz katalog capita 2023.

Wkład do tej retrospektywy pochodzi od obecnych zawodników zespołu Jess Kimury i Brandona Cocarda, a także byłych mistrzów Tylera Lapore, Setha Huota, Coreya Smitha i TJ Schneidera, a współzałożyciel Blue Montgomery biegnie przez film jak litery na patyku.

Deski snowboardowe CAPiTA są wytwarzane ręcznie w Austrii przy użyciu 100% czystej energii w naszym własnym zakładzie produkcyjnym. Ukończona w 2016 roku stacja MARS1: MOTHERSHIP ADVANCED RESEARCH STATION 1 jest najbardziej zaawansowanym technologicznie i przyjaznym dla środowiska zakładem produkcyjnym w branży snowboardowej.

Więcej informacji na oficjalnej stronie: https://capitasnowboarding.com/

CAPiTA: 15 Years in 14 Minutes from CAPiTA Snowboards on Vimeo.

CAPiTA: 15 Years in 14 Minutes from CAPiTA Snowboards on Vimeo.

Ponad 20 lat rozwijania technologii – ampliTex™

Progresywna marka snowboardowa świętowała w 2021 roku swoje 20-lecie i wciąż wprowadza innowacje i kładzie nacisk na zrównoważony rozwój w wysokowydajnych deskach snowboardowych. Ich oferta 20/21 obejmuje cztery modele, w których zastosowano taśmę fuzyjną ampliTex™ – hybrydowy splot włókien lnianych i węglowych. Najwyższej klasy deski snowboardowe wykorzystują technologię ampliTex™ V-Tech Amplifier, w której paski hybrydowej taśmy z włókna lnianego są umieszczone w kształcie litery V w nosie i tylu desek snowboardowych. Taśma fuzyjna łączy w sobie to, co najlepsze z dwóch światów: energię reaktywną włókien węglowych oraz lekkie i doskonałe właściwości tłumiące włókien lnianych.

Zastosowanie technologii ampliTex™ w konstrukcji snowboardów pozwala osiągnąć zestaw bardzo specjalnych cech. Taśma Fusion łączy włókna lniane i węglowe w specjalnym splocie, dodając desce reaktywności i popękalności włókien węglowych bez nacisku, dzięki wyjątkowym właściwościom tłumiącym włókien lnianych. Zalety ampliTex™ można odkryć w czterech różnych modelach z serii CAPiTA: niesławnej Black Snowboard of Death, sygnowanym przez Kazuhiro Kokubo modelu Kazu Kokubo Pro, Mercury i nowym Neo Slasher.

Capita Snowboards powstała w 2000 roku z chęci wstrząsania sportem i oferowania czegoś nowego. CAPiTA wkrótce pozyskała profesjonalnych riderów do swojego teamu, aby stworzyć najlepsze deski na świecie. Nie dlatego, że zawsze była to łatwa droga, ale pomimo długich zmian, nieprzespanych nocy i flirtu z bankructwem, CAPiTA przetrwała każdą burzę, która może ją wykoleić.

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Załóż nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło