• On sale!
  • -20%
Snowboard CAPITA KAZU KOKUBO PRO

Deska snowboardowa CAPITA Scott Stevens Pro 155 2023

zł2,499.00
zł1,999.20 Save 20%
VAT included

Wybór jednego z najbardziej progresywnych riderów w snowboardowej grze. Model Scotta Stevensa to przede wszystkim ogromny pop przy zachowaniu właściwych walorów jezdnych.

scott stevens snowboard capita

Length [cm]
Quantity Last items in stock

  Secure Payment Gateway

Przelewy24

  Quick shipping

We ship in Poland within 1-3 days

  Easy returns

You have 14 days to resign

Deska snowboardowa Capita Scott Stevens Pro

Rider Type: FREESTYLE PARK + JIB

Flex: TWIN 

Camber Type: PARK V2 PROFILE

snowboard profile

Rozmiar i specyfikacja

LENGTH EFFECTIVE
EDGE (MM)
WAIST NOSE/TAIL SIDECUT MAX STANCE
(cm/iNCHES)
SUGGESTED WEIGHT
(LBS/KG)
151 1166 25.2 29.5 / 29.5 7.7 60.9 / 24.0 90-150 / 40-68
153 1182 25.4 29.7 / 29.7 7.8 60.9 / 24.0 100-160 / 45-72
155 1198 25.5 29.9 / 29.9 7.9 63.5 / 25.0 120-180 / 54-81
157 1213 25.6 30.1 / 30.1 8.0 63.5 / 25.0 130-190 / 59-86

Capita Scott Stevens Pro

Deska snowboardowa Capita Scott Stevens Pro to jedna z najlepszych jibbowo - parkowych desek na rynku a jednocześnie wielokrotny laureat nagrody Good Wood. Model ten jest jak sama nazwa wskazuje jest pro modelem stworzonym dla i we współpracy ze Scottym Stevensem.

Styl jazdy

Pro model Scotta Stevensa to model stworzony dla wszechstronnych riderów, którzy poszukują responsywnej twin tip’owej deski dobrze sprawdzającej się w warunkach ulicznych i parkowych Jeżeli poszukujesz modelu, który będzie bardzo stabilny na najazdach i na przeszkodach to będzie doskonały wybór. Jeżeli uwielbiasz jazdę w parku, wszelkiego rodzaju pressy to ten model jest dla Ciebie.

Charakterystyka modelu

Deska snowboardowa Capita Scott Stevens to klasyczny true twin oparty na profilu Park V2 Profile czyli odcinkowi zero camber poprowadzonemu między wiązaniami oraz rockerem zakończonym Wah Pow na nose'ie i tail'u. Model ten jest bardzo responsywny dzięki zastosowaniu włókien aramidowych przeplatanych lnem - taka kombinacja powoduje, że model ten świetnie reaguje i minimalizuje czas reakcji przez co deska ta jest bardzo reaktywna. Dodatkowo w rejonie wiązań umieszczono korkowe panele, które lepiej niż guma pochłaniają wibracje i drgania.

Warto wspomnieć, że deska ta została wyprodukowana w bardzo ekologiczny sposób a żywica, której użyto do produkcji w 60% składa się z odnawialnych surowców co świetnie sprawdza się przy produkcji desek snowboardowych ze względu na niską temperaturę jakiej potrzeba do podtrzymania procesu produkcyjnego. Special Blend Fiberglass Magic Bean Resin to technologia, w której włókno szklane wykorzystane do produkcji tego modelu jest stworzone na bazie żywice poliuretanowej zostało użyte na wierzchu i pod rdzeniem – ten zabieg zwiększa wytrzymałość deski.


Flex deski

Capita Scott Stevens to model skierowany do wszechstronnych riderów, który większość czasu spędzają w parku lub też na ulicznych spotach Producent określa sztywność deski jako 5.

scott stevens params

Budowa modelu Capita Scott Stevens

Capita Scott Stevens osadzony jest na rdzeniu Cork Inlaid Pro Core 2.0, który jest połączeniem drewna topoli, lekkiej paulowni z dodatkiem paneli z korka odpowiedzialnych za amortyzację i tłumienie drgań.

Duży odsetek firm pokrywa nierówną strukturę włókna szklanego toksyczny lakierem – to rozwiązanie zwiększa wagę deski i pozostaje niekorzystne dla środowiska i pracowników. Technologia PLT rozwiązuje ten problem, deski snowboardowe są gładkie i lśniące oraz pozbawione lakieru. Capita Scott Stevens to model wyposażony w ślizg typu Quantum Drive Base będący spiekaną bazą zbudowaną z materiału o wysokiej wydajności i dobrej absorbcji wosku ale przede wszystkim wysokiej tolerancji na wszelkiego rodzaju uderzenia. Polietylen wykorzystany w ślizgu dzięki swojej dużej gęstości lepiej wchłania wosk i pozwala na dłuższe okresy bez konieczności smarowania.


Długość deski snowboardowej Capita Ultrafear

Pamiętaj! Dobór długości deski snowboardowej to kwestia bardzo indywidualna. Z naszego doświadczenia sugerujemy wybór modelu o 20-25cm krótszego niż wzrost - dotyczy desek snowboardowych typu: all mountain, freestyle, park i jibb. Ważną kwestią przy doborze długości deski snowboardowej pozostaje również waga ridera. Większość producentów wraz z towarem dostarcza również tabelę uwzględniającą przeznaczenie deski oraz wagę i wzrost dedykowany konkretnej długości deski snowboardowej.

RIDER:

TYP RIDERA: PARK + JIB - Twórcza dusza, która może dobrze się bawić w dowolnym miejscu.
WAGA RIDERA: 151 40-68kg | 153 45-72kg | 155 54-81kg | 157 59-86kg
POZIOM RIDERA: średniozaawansowany/zaawansowany

PROFIL: ROCKER

PROFIL PARK V2 Te wszechstronne deski mają freestyle'owy kształt. Zerowy camber pomiędzy insertami zapewnia stabilne odczucie jak na deskorolce, podczas gdy podwyższone punkty kontaktowe skręcają w miejscu i unoszą się bez wysiłku w puchu.

DETALE TECHNICZNE:

FLEX: 5/10
KSZTAŁT: TWIN
RDZEŃ: P2 SUPERLIGHT CORE™ - Nowy lżejszy i wytrzymalszy rdzeń. Połączenie mocnego i energetycznego drewna topoli wraz z mega lekką paulownią tworzy wybuchową mieszankę niskiej wagi, popa i wytrzymałości.
WŁÓKNO: HOLYSHEET™ Triax / Biax FIBERGLASS - ma wyższy stosunek szkła do masy niż zwykłe włókno szklane.
ŻYWICA: MAGIC BEAN™ RESIN - Capita do wszystkich desek wykorzystuję ekologiczną żywicę, która jest produkowana bez odpadów i emisji gazów cieplarnianych. Dodatkowo zapewnia wysoką wydajność ze zmniejszonym zapotrzebowaniem na ciepło, czyli mniej zużywanej energii w procesie produkcji deski snowboardowej. Dzięki niej rdzeń może być lżejszy przy zapewnieniu takich samych właściwości deski. Dlatego deski CAPiTA są jednymi z lżejszych desek na rynku!
ŚLIZG SPIEKANY: QUANTUM DRIVE™ BASE - Mocniej, silniej, szybciej! Ślizg Quantum Drive to ulepszony spiekany polietylen o ultra wysokiej masie cząsteczkowej i ultra wysokiej gęstości - Sokół Millennium wśród ślizgów.
LAMINAT: Multitech™ Level 4 DeepSpace™ Silkscreen + PAM16000™ Topsheet w/ Mettalic Underlay – świetnie prezentująca się wielopoziomowa struktura laminatu. Capita zadbała, żeby laminat był bardzo lekki, dużo lżejszy niż klasyczne deski pokryte lakierem. Dodatkowym smaczkiem jest struktura laminatu, imituję ona papier ścierny deskorolki.
KRAWĘDZIE: stalowe 360 degree HRC48 Steel Edges.
SIDEWALL: pełne ścianki boczne z zabezpieczeniem ABS1000.
INSERTY: inserty ze stali nierdzewnej 4x2

DODATKI:

CARBON FIBER BOOSTERS - Pasy carbonu wzdłuż całej deski - większają moc i reakcję, pozostając bardzo lekkimi.
1.5 MM FULL CORK EDGE DAMPENING - Tłumiący, trwały i lżejszy od gumy korek zwiększa ochronę przed siłą tępych uderzeń w okolicach całej długości deski.

MADE IN AUSTRIA!

Capita produkuje i pracuje nad nowymi technologiami we własnej fabryce, co nie jest regułą w branży. Zapewnia im to dostęp do najlepszych technologii w produkcji własnych desek. CAPiTA MFG – The Mothership jest przykładem tego jak powinna działać nowoczesna produkcja. ZERO emisji CO2, energii czerpana ze źródeł odnawialnych, a 98% materiałów do produkcji desek jest brana z najbliższych regionów, dzięki czemu nie przyczyniają się do zanieczyszczenia wynikającego z transportu. Fabryka posiada własny stok do testowania nowych rozwiązań!

1221115
1 Item

Data sheet

Male
Men
Flex
Miękki
Grade 
2022-10-14

Wypasiona deska do parku

Jeśli szukasz typowej parkówki, lekkiej i zwinnej do tricków to scott stevens cie nie zawiedzie.

Grade 
2022-10-04

Mega parkówka!

Polecam na park, mega pop.

Write a review

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Or Reset password