• On sale!
  • -zł900.00
NARTY SKITUROWE VOLKL RISE 84 LIMITED 2022 + FOKI

NARTY SKITUROWE VOLKL RISE 84 LIMITED 2022 + FOKI

zł2,899.00
zł1,999.00 Save zł900.00
VAT included Lowest price within 30 days before promotion: zł1,999.00

Volkl Rise 84 to podstawowe skitourowe narty oferujące znakomity stosunek jakości do ceny. 

Długość [cm]
Montaż wiązań (FIS/freeride/freestyle)
Quantity Last items in stock

  Secure Payment Gateway

Przelewy24

  Quick shipping

We ship in Poland within 1-3 days

  Easy returns

You have 14 days to resign

Narty VOLKL RISE 84 2022 + FOKI VOLKL 

Foki : oryginalne foki Volkl na wymiar w zależności od długości nart

Wiązania : możliwość zakupienia Marker Alpinist/Marker King Pin wraz z montażem

Rdzeń drewniany : Tourlite Woodcore

Narty skiturowe Volkl Rise 84

Narty skiturowe Volkl Rise 84 sprawdzą się zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym miłośnikom skiturów. Model oferuje idealny balans pomiędzy niską wagą, dzięki której podchodzenie jest mniej wyczerpujące, a znakomitymi właściwościami zjazdowymi.

Narty Volkl Rise 84 mają lekko uniesiony dziób, przez co wykonywanie skrętów, nawet w czasie jazdy z niewielką prędkością, jest znacznie łatwiejsze. Za odpowiednią sprężystość tej lekkiej konstrukcji odpowiada drewniany rdzeń Tourlite Woodcore. Ma on również tę zaletę, że gwarantuje również bardzo dużą wytrzymałość całości. To efekt połączenia drewna bukowego (pod wiązaniem) z topolą i paulownią (w częściach zewnętrznych). Niska waga tego modelu ułatwia podchodzenie, a w czasie zjazdu posiada charakterystykę łudząco przypominającą narty zjazdowe. Szerokość wynosząca 84 mm pod butem sprawia, że jest to idealna narta all-mountain, która równie dobrze jak podczas skituringu, sprawdzi się na przygotowanej trasie, co zwiększa jej uniwersalność.

Żebyś mógł się skupić na czerpaniu przyjemności z podejmowanych działań, bez obaw o stabilność manewrów, producenci wykorzystali profil Tip Rocker. Nie tylko te długie, ale i te krótsze skręty będą dzięki niemu znacznie łatwiejsze. Na uwagę zasługuje też projekt nart VTA Superlite Outline, który wpływa na lekkość modelu. Do nart Volkl Rise 84 z łatwością dopasujesz foki, z dedykowanym mocowaniem SkinPin. Dzięki wykorzystaniu tego systemu zakładanie fok jest niezwykle proste i szybkie co szczególnie docenią początkujący adepci skituringu. Zastosowany w konstrukcji ślizg P-Tex 2100 jest szybki i wytrzymały.

Narty Volkl Rise 84 - najważniejsze cechy:

  • Solidny rdzeń Tourlite Woodcore o odpowiedniej sprężystości i dużej wytrzymałości;
  • Połączenie buku, paulowni i topoli jest funkcjonalne i pozwoliło na osiągnięcie wyjątkowo niskiej wagi nart,
  • Profil Tip Rocker przekładający się na łatwość manewrowania na nartach;
  • Powierzchnia Ice.Off Topsheet o strukturze ograniczającej przywieranie śniegu i lodu;
  • Lekko stożkowate końcówki Moderate Taper poprawiające precyzję manewrowania;
  • Wpływający na niską wagę nart projekt VTA Superlite Outline;
  • Mocowanie SkinPin pozwalające na stabilne i bezpieczne połączenie z fokami;
  • Spiekany ślizg P-Tex 2100 jest szybki i wytrzymały.

Tourlite Woodcore

Wyjątkowo lekki rdzeń z drewna klejonego, opracowany specjalnie z myślą o nartach skiturowych. Zastosowane w obszarze krawędzi dobierane ręcznie według masy drewno topoli zapewnia stabilność, natomiast miękkie i lekkie drewno pawłowni w środkowej strefie narty dba o elastyczność. Drewno bukowe zastosowane w obszarze wiązań to dodatkowe wzmocnienie pozwalające na niezawodne utrzymanie śrub wiązania na miejscu. W centrum rdzenia znajduje się obszar Isocore wykończony metodą frezowania CNC, który dba o maksymalną zwrotność i dynamikę narty. Do tych rdzeni trafiają tylko najlżejsze partie z poszczególnych dostaw drewna.

Smart Skinclip

Smart Skinclip - Opracowany na nowo system Smart Skinclip umożliwia miłośnikom skituringu podjęcie samodzielnej, zależnej od sytuacji decyzji o tym, w którą stronę chcą nałożyć i zdjąć foki. Na końcu narty zastosowano standardowy zaczep pozwalający na zakładanie i ściąganie fok od tyłu. Dodatkowo fokę można błyskawicznie i wygodnie założyć oraz zdjąć od przodu. Ta swoboda jest gwarantowana przez elastyczny zaczep, który można z łatwością obsłużyć także w rękawicach. Odpowiednie zagłębienie w dziobie sprawia, że zaczep ma boczne prowadzenie i jest zabezpieczony przed przypadkowym odczepieniem się narty podczas marszu.

Zobacz katalog producenta oraz zdjęcia nart na naszym blogu: http://blog.kmsport.pl

Blog blog.kmsport.pl narty VOLKL Flair 73 76 2019 Blog blog.kmsport.pl narty VOLKL Racetiger 2019 SL UVO SC UVO BLACK Blog blog.kmsport.pl narty VOLKL RTMBlog blog.kmsport.pl narty VOLKL RTM

121530
1 Items

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Or Reset password