Narty Volkl Deacon 84 2020

Narty Volkl Deacon 84 2020

Zamiana popularnego modelu RTM 84 to nie jest łatwe zadanie. Będący na rynku od 2012 roku, model RTM84 zdobył sobie bardzo wielu zwolenników pod względem precyzji, panowania i uniwersalności w różnych warunkach. Był to model Ride The Mountain – który dosłownie jeździł po górach i to każdych. Jednak mimo to VOLKL zdecydował podjąć wyzwanie i wprowadzić w tym sezonie kompletnie odmieniony nowy model na rynek. Poprzednia seria RTM – Ride The Mountain została wchłonięta przez Deacon – znanej wcześniej z dwóch modeli race’owych 74 i 76. Tym samym Volkl stworzył potężną kolekcję o szerokim spektrum. Od nart dla początkujących narciarzy po szersze typu Deacon 84, czy też bardziej raceowe Deacon 74 i 76.

Narty Volkl Deacon 84 2020
Narty Volkl Deacon 84 2020

3D Ridge

W Deacon 84 zastosowano technologię grzbietu – 3D Ridge używanej już wcześniej w kolecji RTM, jednak w nowym modelu w jest on zmienionej postaci – jest niższy, nie wystaję już tak wysoko jak w poprzedniej wersji. Wzmocnienie na środku narty grzbietem pozwala zaabsorbować wstrząsy i sprawia jazdę stabilną. Konstrukcja 3D Ridge w połączeniu z tytanową ramą nart wprowadza spore ulepszenie w nartach jeśli chodzi o precyzję i opanowanie podczas jazdy.

Titanal Frame

Volkl po raz pierwszy zastosował Titanal Frame w nartach Mantra M5 (seria freeride) i jest to konstrukcja, które na prawdę sprawdziła się w nartach na trasach nie przygotowanych. Metal na krawędziach ramy zapewnia wysoce precyzyjne i przewidywalne skręty, przy minimalnych wibracjach i maksymalnej sile. Tym samym inżynierowie z VOLKL’a zdecydowali aby również środek nart wzmocnić metalem, zrobili to i faktycznie to działa. Rama Titanal Frame eliminuje potrzebę UVO (Ultimate Vibration Object) tym samym narta wygląda bardziej elegancko i spójniej niż poprzedni RTM 84.

3D Turn Radius

Trzy promienie w jednym kształcie nart zapewniają maksymalną wszechstronność – długie promienie na czubku i ogonie zapewniają stabilność i gładkość, a krótki promień w środkowej części ciała pozwala narciarzowi na zmianę z długich łuków na krótkie zakręty, przy dowolnej prędkości! Więc jak ta technologia przekłada się na faktyczne nachylenie? Naprawdę dobrze. Zasadniczo oznacza to, że możesz wykonać dowolny kształt zakrętu w dowolnym momencie. Volkl wymienia trzy różne promienie dla Deacon 84, ale przy długości 177 cm uśredniają go do kształtu 16,9 metra. Im bardziej naciskasz środkową część narty, tym szybciej skręcają. Kiedy osiągniesz większą prędkość narty naturalnie zwiększają promień skrętu, będą przy tym bardzo płynne i stabilne – przechodzą samoczynnie w promień 24m. Ta technologia jest obecnie stosowana na kilku nartach Volkl 2020, w tym na Kendo 88, więc wygląda na to, że poważnie wzbogacają ten projekt.

Jako narty systemowe otrzymujesz wiązanie Lowride XL 13 FR z funkcjami GripWalk. Największym wyróżnikiem tego systemu jest to, że Volkl obniżył wysokość stojaka o 10 mm w porównaniu do poprzedniej wersji RTM 84. To przybliża narciarza do śniegu i zapewnia większą precyzję i równowagę. Szyny są nadal zintegrowane z nartą, więc wynik jest nadal dokładny i precyzyjny. Przybliżenie się do śniegu zapewnia szybsze prowadzenie od krawędzi do krawędzi, dodatkowo zwiększając twoją zdolność do skrętów na krótkich obrotach i możliwości zejścia z trasy.

Z 84 mm pod butem oraz z profilem XTD Tip&Tail Rocker – czubka i ogona, Deacon 84 jest jedną z tych nart, które zacierają linię między nartą na przygotowane stoki i jazdą poza trasą. Z pewnością jest to świetna narta na wyratrakowane stoki, jednak idealnie spisuje się również na trasach nieprzygotowanych czy też nawet przejazdach przez las 🙂

W porównaniu do RTM 84, dzięki Titanal Frame Deacon 84 ma grubsze ściany boczne dodając więcej pewności i stabilności podczas jazdy na miększym śniegu.

Podsumowanie

Fani nart RTM 84 bardzo polubią nową zmianę. VOLKL praktycznie ulepszył nartę pod każdym względem. Narty są mocniejsze, płynniejsze w jeździe, posiadają większe możliwości jezdne pozostając przy tym wciąż nartą „dostępną” i dającą dużo frajdy podczas jazdy. Deacon 84 to duży krok do przodu i upgrade technologiczny, który na pewno docenią przyszli narciarze!

 

 

 

Narty VOLKL kmsport


W naszym poprzednim wpisie prezentujemy zdjęcia kolekcji nart VOLKL na żywo:

Imię
Email
Tytuł recenzji
Ocena
Recenzja

Super zdjęcia!

★★★★★
5 5 1
Dzięki za zdjęcia!

Podziękowanie za katalog

★★★★★
5 5 1
Polecam przeglądnąć. Fajnie, że katalog jest w języku polskim. Producent dokładnie opisuje technologie. Dzięki za katalog!

Super narty!

★★★★★
5 5 1
Wow narty robią wrażenie!

Super

★★★★★
5 5 1
Dzięki za info!

1 thought on “Narty Volkl Deacon 84 2020”

Komentarze są wyłączone.